PBMD

Kayıt Tarihi: 29.06.1973
Kayıt No: 20-002-179
Adres: Altıntop Mah., Mimar Sinan Cad. No: 3/6 Denizli
Pamukkale Vergi Dairesi - 721 014 5951

Pamukkale Bilim Merkezi Derneği (PBMD), Denizli, Türkiye'de özel Sivil Toplum Örgütü (STK) olarak tescillendi. Dernek üyeleri ağırlıklı olarak Üniversite personelidir. Birliğin temel amacı, akademisyenlerin araştırma ve bilimsel toplantıları, sempozyum ve konferansların organizasyonu için fon almalarına yardımcı olmaktır.

PBMD, Pamukkale Üniversitesi personelinin son 20 yıldaki faaliyetlerini desteklemede aktif olarak yer aldı. PBMD'nin tüzüğü, 2004 yılında Üniversite araştırmacılarına projeleri için ekstra finansal destek, koordinasyon ve danışmanlık bulmalarına yardımcı olmak amacıyla değiştirildi. Bu bağlamda, PBMD farklı projeler aldı ve yönetti. PMBD, 2008 yılında kurulmasından bu yana ağırlıklı olarak Deniz Kaplumbağası Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nin (DEKAMER) faaliyetlerini ve koordinasyon projelerini desteklemektedir.

PBMD, deniz kaplumbağalarının korunması ve biyolojisi, deniz hayvanlarının rehabilitasyonu, biyolojik çeşitlilik, deniz balıkçılığı ile deniz hayvanlarının etkileşimi ve DEKAMER işbirliğiyle halkın bilinçlendirilmesi çalışmalarına yönelik projeler yürütmektedir.

Dosya Adı İndir
Pamukkale Bilim Merkezi Derneği Tüzüğü PBMD_tuzuk
PBMD Faaliyet Belgesi Faaliyet_belgesi